Kurs Windsurfingu i Kitesurfingu oraz Surfingu - Szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu – EASY SURF Chałupy, kemping Solar - Chałupy 4, Hel

Skontaktuj się z nami

Bądź na bieżąco!

Weekend nad morzem - Kite, Surf i Wind

Surf weekend w Chałupach!

Dzieci wracają do szkoły, ale my nie kończymy szerzyć zajawki sportów wodnych! Zapraszamy Was na weekendowe szkolenie + zakwaterowanie w bazie EASY SURF Chałupy, na kempingu Solar, Chałupy 4. Do wyboru macie kilka miksów, każdy wybierze coś dla siebie :) 

 

Wybierz swój pakiet

  • Windsurfing - 8h - kurs windsurfingu - zajęcia w grupie 6-8 osób + INTRO WING FOILA
  • Wind&Kite - 8h - kurs kitesurfingu z alternatywnymi zajęciami z windsurfingu + INTRO WING FOILA
  • Surf&Kite - 8h - NOWOŚĆ - kurs surfingu (4h) oraz kite (4h) + INTRO WING FOILA

UWAGA: Aby kurs się odbył wymagana jest minimalna liczba uczestników - 3 osoby

 

Nocleg

Nocleg na terenie bazy EASY SURF w 6-osobowych pokojach-kontenerach. Na wyposażeniu: 3 piętrowe łóżka, farelka, czajnik elektryczny, niezamykane schowki na odzież, lampki nocne, półki na przechowywanie rzeczy. Ogólnodostępna świetlica, zadaszone tarasy przed pokojami oraz taras z widokiem na Zatokę. W cenie wliczone są opłaty kempingowe.

 

Parkowanie

Możliwość parkowania aut na terenie kempingu za opłatą - 30 zł/doba. Płatne gotówką w recepcji kempingu lub na bramie. Prosimy o zgłoszenie chęci parkowania i nr rejestracyjnego przed przyjazdem.

 

Wyżywienie

Na kempignu Solar działa restauracja Checz Rybacka, gdzie możecie zjeść pyszne śniadania, ciepły obiad oraz kolację. Znajdziecie tu również desery i kolorowe drinki ;) Na dobre rozpoczęcie zapraszamy wszystkich na integracyjnego grilla w piątek wieczorem na tarasie bazy EASY SURF Chałupy.

Surf w każdej odmianie z EAYS SURF!

Szkolenie Windsurfing - 8h

Szkolenie w grupie do 8 osób. Grupy dobierane pod względem zaawansowania, prosimy o podanie przy rezerwacji poziomu zaawansowania :) Sprzęt szkoleniowy oraz kapok w cenie szkolenia. Dla osób zaawansowanych możliwość wypożyczenia sprzętu funboardowego (ślizgowego) na miejscu (za dopłatą 100 zł) oraz opcja MAX, czyli możliwość korzystania ze sprzętu windsurfingowego poza godzinami zajęć (w cenie 120 zł).

 

Szkolenie Kite&Wind - 8h

Wybierz ten pakiet, jeśli chcesz nauczyć się kitesurfingu. Podczas tego kursu sportem priorytetowym jest kitesurfing, grupy do 3 osób (przy rezerwacji podaj nam poziom zaawansowania oraz wagę). Szkolenie zgodnie z programem IKO, każdy uczestnik po zakończeniu kursu otrzyma kartę IKO. Jeśli pogoda nie pozwoli nam na zajęcia kite odbędą się alternatywnie zajęcia z windsurfingu. 

 

Szkolenie Surf&Kite - 8h

Nowość - pakiet, dzięki któremu nauczysz się podstaw kitesurfingu oraz surfingu! Łapanie fal nad Bałtykiem (4h) oraz kitesurfing na Zatoce Puckiej (4h)! Zajęcia surf w grupach 7 osobowych, zajęcia kite max. 3 osoby.

Dlaczego wybrać kurs w EASY SURF:

  1. Aktywny weekend!

    Spędź majowe weekendy nad morzem ucząc się sportów wodnych! 8 godzin zajęć na wodzie! Duży akwen z płaską i płytką wodą. Kurs kitesurfingu z alternatywnymi zajęciami z windsurfingu lub kurs kite i surf w jednym pakiecie! 

  2. Nocleg na bazie

    Śpisz na bazie na kempingu Solar, Chałupy 4 - blisko na zajęcia, 'rzut beretem' na plażę na zachód słońca, 'żabi skok' na obiad i drinka do kempingowej restauracji Checz Rybacka!

  3. Rabaty

    Wystarczy, że zarezerwujesz swój kurs przed przyjazdem a zapłacisz 10% mniej! Nie przejmuj się datami - pamiętaj, że jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Ciebie!

Zarezerwuj online

  • zniżki
Termin Windsurfing Kurs Wind&Kite Kurs Surf&Kite
09-11.09.2022 8h477 złoszczędzisz: 53 zł
cena na miejscu: 530 zł
8h720 złoszczędzisz: 80 zł
cena na miejscu: 800 zł
8h855 złoszczędzisz: 95 zł
cena na miejscu: 950 zł
16-18.09.2022 8h477 złoszczędzisz: 53 zł
cena na miejscu: 530 zł
8h720 złoszczędzisz: 80 zł
cena na miejscu: 800 zł
brak miejsc

UWAGA: Aby kurs się odbył wymagana jest minimalna liczba uczestników - 3 osoby, które mogą stworzyć grupę.

Cena zawiera

  • 8 godzin zajęć windsurfingowych lub kitesurfingowych (opcja Wind i Wind&Kite)
  • 4 godziny zajęć kite i 4 godziny zajęć surf (opcja Surf&Kite)
  • 4 godziny zajęć dziennie 2 sesje szkoleniowe po 2 godziny
  • Wypożyczenie sprzętu windsurfingowego szkoleniowego i sprzętu kitesurfingowego, trapez, kamizelkę, kask na czas kursu, deska surf
  • Zajęcia z doświadczonym instruktorem
  • Certyfikat IKO po ukończeniu kursu
  • Szkolenie windsurfingowe prowadzone w grupach max. 8 osobowych, a kitesurfingowe w grupach max. 3 osobowych, surfingowe w grupach max. 7 osobowych
  • Ubezpieczenie sprzętu podczas zajęć
  • Zajęcia z kitesurfingu z wykorzystaniem łączności radiowej - od etapu startów z deską
  • Grill na bazie EASY SURF w dniu przyjazdu (piątek)

Cena nie zawiera

  • Wypożyczenia pianki na czas kursu - 30 zł
  • Dojazdu na spot / spoty. W przypadku wiatru z kierunku północnego oraz wschodniego szkolenie kitesurfingu w Chałupach nie jest możliwe. W takim wypadku odbywają się zajęcia z windsurfingu lub organizujemy szkolenia kitesurfingu w Jastarni. EASY SURF Chałupy nie gwarantuje dojazdu dla uczestników szkolenia. Kursanci mają możliwość dojazdu na własną rękę lub udziału w szkoleniu windsurfingu w Chałupach.
  • Ubezpieczenia NNW

Zapytaj nas

Skontaktuj się z opiekunem

Przydatne info

10% zniżki za rezerwację ONLINE - zobacz jak to zrobić!

To proste:

  • Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz kurs, który Cię interesuje.
  • Kliknij przycisk rezerwuj i wypełnij krótki formularz.
  • Nie martw się, jeśli z jakiegoś powodu, termin Twojego kursu się zmieni - jesteśmy elastyczni, zmienimy datę Twojej rezerwacji a zadatek nie przepadnie.
  • Wpłać 100 zł zadatku za kurs - możesz to zrobić w kilka sekund szybkim przelewem lub przelewem tradycyjnym.
  • My automatycznie naliczymy Tobie 10% rabatu na kurs i zadzwonimy przed Twoim przyjazdem, aby ustalić godzinę rozpoczęcia pierwszych zajęć!

Zniżka za rezerwację online nie łączy się z innymi promocjami i nie dotyczy obozu studenckiego, obozu młodzieżowego, wypożyczenia SUP, wypożyczenie sprzętu na wyjazd, półkolonii surfingowych i kursów instruktorskich.

Warunki uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez EASY SURF

Zapoznaj się z warunkami uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez EASY SURF Chałupy

  1. Warunkiem przystąpienia do szkolenia windsurfingowego lub kitesurfingowego jest wypełnienie formularza zapisowego, podpisanie oświadczenia oraz zapoznanie się z niniejszym regulaminem.

  2. Dla potwierdzenia rezerwacji konieczna jest wpłata zadatku. W przypadku rezygnacji z dokonanej rezerwacji wystawiony zostaje voucher na kwotę zadatku, możliwy do wykorzystania na dowolną usługę szkoły, w innym wybranym terminie. Nie ma możliwości zwrotu zadatku.

  3. Kurs jest płatny z góry pierwszego dnia. W przypadku wcześniej zarezerwowanego kursu dopłata do zadatku następuję w dniu rozpoczęcia szkolenia.

  4. Kursant zobowiązany jest do przychodzenia na zajęcia 20 minut przed umówioną lekcją.

  5. Kursant zobowiązany jest do umówienia się na kolejne zajęcia z instruktorem w biurze.

  6. Lekcja może być odwołana przez kursanta co najmniej na 2 godziny przed zaplanowanym czasem, w przeciwnym razie będzie ona normalnie płatna.

  7. Niewykorzystane godziny zajęć, wynikające z braku warunków szkoleniowych, można wykorzystać w innym dowolnym terminie – zasada ta nie dotyczy windsurfingowych kursów grupowych, kursów wind&kite oraz obozów studenckich i młodzieżowych.

  8. Szkoła EASY SURF Chałupy nie gwarantuje dowozu kursantów w miejsce zajęć. W przypadku zajęć prowadzonych na innych spotach niż kemping Solar, Chałupy 4, kursant zobowiązany jest dojechać samodzielnie na miejsce zajęć.

  9. W przypadku co najmniej trzykrotnego odwołania wcześniej umówionych zajęć spowodowanego czynnikami innymi niż warunki pogodowe, odwołanie kolejnych zajęć z tego samego powodu skutkować będzie naliczeniem opłaty anulacyjnej w wysokości 50% zamówionej lekcji.

  10. Zabrania się uczestnikowi szkolenia udziału w zajęciach w stanie po spożyciu alkoholu lub innego podobnie działającego środka (środków odurzających) oraz przyjmowania tego typu środków podczas szkolenia.

  11. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do stosowania kamizelki asekuracyjnej oraz kasku ochronnego (stosowanie kasku dotyczy tylko kitesurfingu) niezależnie od wieku oraz poziomu zaawansowania.

  12. Uczestnik szkolenia może wykonywać jedynie ćwiczenia zatwierdzone przez instruktora. Odmowa wykonywania ćwiczeń zalecanych przez instruktora następuje na wyłączne ryzyko uczestnika szkolenia.

  13. W przypadku niedyspozycji lub ograniczeń uczestnik szkolenia jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania instruktora, który zobowiązany jest przerwać zajęcia.

  14. Uczestnik kursu zobowiązany jest sprawdzić, czy sprzęt dostosowany jest do jego umiejętności oraz czy jest sprawny technicznie.

  15. W przypadku zauważenia jakiejkolwiek nieprawidłowości lub problemu technicznego kursant zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym fakcie instruktora lub innego pracownika EASY SURF Chałupy.
  16. Uczestnik kursu jest bezwzględnie zobowiązany do każdorazowego informowania o wejściu na wodę i powrocie na ląd instruktora lub pracownika EASY SURF Chałupy. W przypadku zaniedbania tego obowiązku uczestnik może zostać obciążony kosztami nieuzasadnionej akcji poszukiwawczej.

  17. Z chwilą otrzymania przez uczestnika szkolenia sprzętu, ponosi on materialną odpowiedzialność za jego zgubienie lub zniszczenie wynikające z zastosowania niezgodnego z przeznaczeniem.
  18. Szkoła EASY SURF Chałupy, jej pracownicy oraz instruktorzy nie ponoszą odpowiedzialności za odniesione przez uczestników szkolenia w trakcie zajęć szkody na osobie i szkody rzeczowe, które nie wynikają z ich zawinionego działania lub zaniechania, w szczególności spowodowane zostały niestosowaniem się przez uczestników szkolenia do postanowień niniejszego regulaminu lub do poleceń instruktora.

  19. Na okres trwania szkolenia, każdy kursant zobowiązany jest do samodzielnego ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków, kontuzji i ich następstw powstałych podczas zajęć.

  20. Uczestnictwo osób niepełnoletnich w szkoleniach organizowanych przez EASY SURF Chałupy możliwe jest w przypadku pełnej akceptacji niniejszego regulaminu przez rodzica lub prawnego opiekuna. Na rodzicu lub prawnym opiekunie spoczywa obowiązek ubezpieczenia nieletniego od następstw nieszczęśliwych wypadków i kontuzji powstałych podczas zajęć.

  21. Kursant jest zobowiązany do poinformowania pracownika biura szkoły i instruktora o ewentualnych problemach zdrowotnych (np. padaczka) oraz przebytych kontuzjach.

  22. Reklamacji można dokonać w ciągu 7 dni od zakończenia szkolenia/ wypożyczenia, wyłącznie drogą elektroniczną na adres: chalupy@easy-surf.com.

  23. Zwrotu równowartości wynikającej z uwzględnionej reklamacji EASY SURF dokonuje wyłącznie w formie przelewu na rachunek bankowy, wskazany przez kursanta, w ciągu 14 dni kalendarzowych, liczonych od momentu rozpatrzenia reklamacji.

  24. Wszystkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni kalendarzowych od momentu ich otrzymania na adres mailowy.

 
Oświadczam, że  w pełni zapoznałem się i akceptuję powyższy regulamin.     

Dane rejestrowe i biuro całoroczne firmy:
EASY SURF Michał Lussa
ul. Akacjowa 7/2, 62-070 Dąbrówka
NIP: 5562588001
REGON: 364415800

Regulamin noclegu w EASY SURF House

Zapoznaj się z regulaminem noclegów w EASY SURF House

  1. Niniejszy regulamin porządkowy zostaje wydany przez EASY SURF Chałupy w celu zapewnienia porządku oraz bezpieczeństwa naszych klientów, jak i ich mienia. Niniejszy regulamin ustala jednocześnie zasady korzystania z pomieszczeń mieszkalnych (EASY SURF House) znajdujących się na terenie bazy EASY SURF Chałupy.  
  2. Poniższy regulamin wiąże wszystkie osoby korzystające z wyżej wymienionego zakwaterowania, zwanymi dalej gośćmi EASY SURF House. 
  3. Pomieszczenia mieszkalne na terenie bazy wynajmowane są na doby. Doba noclegowa rozpoczyna się o godzinie 15:00 i kończy się o godzinie 11:00 dnia następnego. 
  4. Podczas wydania kluczy do EASY SURF House po godzinie 22.00 pobierana będzie od gościa bezzwrotna, dodatkowa opłata manipulacyjna w wysokości 100 zł. 
  5. Gość na obowiązek zapoznania się z regulaminem EASY SURF House dostępnym na stronie easy-surfcenter.pl
  6. W celu zameldowania prosimy naszych gości o przedstawienie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (tj. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). 
  7. Opłata za nocleg w EASY SURF House pobierana jest z góry według cen podanych podczas rezerwacji noclegu oraz obowiązującego cennika. 
  8. W przypadku niewykorzystania rezerwacji z przyczyn niezależnych od gościa, zaliczka wpłacona na poczet konkretnej rezerwacji jest bezzwrotna. 
  9. Zdawanie noclegu odbywa się do godziny 11.00. Oddanie kluczy po godzinie 11.00 skutkuje naliczeniem opłaty za dodatkową dobę użytkowania miejsca noclegowego zgodnie z cennikiem. 
  10. Osoby nie będące gośćmi EASY SURF House (niezameldowane na okres pobytu) nie mogą przebywać w EASY SURF House od godziny 22: 00 do godziny 7:00 dnia następnego. 
  11. W pomieszczeniach mieszkalnych należy zachować ciszę nocną od godziny 22:00 do godziny 7:00 dnia następnego. 
  12. Gość EASY SURF House ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia, czy samego EASY SURF House, które powstaną z winy umyślnej lub nieumyślnej gościa lub z winy osób go odwiedzających. 
  13. Gość EASY SURF House zobowiązany jest uiścić kaucję zwrotną w wysokości 150 zł. Kaucja pobierana jest w dniu przyjazdu w biurze EASY SURF Chałupy na terenie bazy. Kaucja stanowi zabezpieczenie roszczeń na poczet pokrycia ewentualnych szkód wynikających z niewłaściwego użytkowania miejsca noclegu przez Gościa lub osoby współużytkujące. 
  14. Kaucja jest zwracana Gościowi w całości w przypadku niestwierdzenia uszkodzeń w EASY SURF House na moment zdania go pracownikowi EASY SURF Chałupy. 
  15. Na kaucję zostaje wydane Gościowi potwierdzenie jej przyjęcia. 
  16. Przykładowe koszty pokrywane z kaucji lub jej części:

    - zgubienie klucza lub złamanie go w zamku - 100 zł,
    - uszkodzenie klamki lub zamka w drzwiach – 100-150 zł, 
    - zabrudzenie/poplamienie materiału siedziska/łóżka - 100 zł, 
    - uszkodzenie lub zniszczenie blatu stołu 50-400 zł 
    - uszkodzenie lub zniszczenie łóżka – 500 zł 
    - uszkodzenie okna 150 - nawet do 1000 zł! (uwaga! okna są bardzo drogie) 
    - konieczność przywrócenia problematycznego klienta do porządku 50-150 zł, 
    - palenie oraz gotowanie wewnątrz EASY SURF House jest zabronione. W przypadku stwierdzenia złamania tej zasady kaucja zabierana jest w całości. 

  17. Za kosztowności, pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz inne przedmioty pozostawione w pokoju lub na terenie bazy, EASY SURF Chałupy nie ponosi odpowiedzialności. 
  18. Każdy z Gości EASY SURF House zobowiązany są pozostawiać mokre pianki jak i cały sprzęt windsurfingowy i kitesurfingowy poza pomieszczeniami noclegowymi. 
  19. Gość EASY SURF House zdając miejsce noclegowe zobowiązany jest zdać je posprzątane, czyli w takim samym stanie w jakim dokonano jego odbioru. Za zdanie nieposprzątanego EASY SURF House pobierana z kaucji będzie opłata – 50 zł. 
  20. Wpłata zaliczki lub całości opłaty za nocleg równoznaczna jest z akceptacją regulaminu.
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - F.A.Q

1. Jaki kurs kitesurfingu wybrać, by nauczyć się pływać i móc wypożyczać sprzęt?

By stać się samodzielnym kitesurferem, musisz ukończyć kurs na poziomie IKO 1+ 2. Wówczas będziesz potrafił bezpiecznie posługiwać się latawcem oraz pływać w lewą i prawą stronę. Po ukończeniu tego kursu, zarejestrujemy Cię w międzynarodowej organizacji IKO, która umożliwia wypożyczenie sprzętu oraz korzystanie z akwenów na całym świecie!

2. Nie wiem, czy kitesurfing mi się spodoba – jaki kurs wybrać?

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest kurs IKO 1. Nauczysz się sterować latawcem oraz wykonywać tzw. body dragi czyli pływanie na brzuchu wykorzystując siłę latawca. Jeżeli ukończysz ten kurs z uśmiechem na twarzy to kolejnym krokiem będzie kurs IKO poziom 2

3. Co to jest IKO?

IKO czyli International Kiteboarding Organization (www.ikointl.com) to międzynarodowa organizacja kitesurfingowa. Zajmuje się ona szkoleniem instruktorów, opracowywaniem systemu szkolenia. Jej certyfikaty są honorowane w szkołach i bazach na całym świecie. Instruktorzy EASY SURF Chałupy posiadają uprawnienia instruktorskie IKO, dzięki czemu po ukończeniu kursu u nas, zostaniesz zarejestrowany w IKO.

4. Co jeśli zrealizuje program kursu szybciej? Czy godziny przepadają?

NIE. Jeżeli zrealizujesz program kursu szybciej, to w ramach pozostałych godzin nauczymy Cię kolejnych, bardziej zaawansowanych elementów a nawet pierwszych tricków!

5. Od jakiego wieku można uprawiać kitesurfing?

W kitesurfingu nie ma limitów wiekowych! Ze względów bezpieczeństwa zalecane jest, aby kursant ważył min. 40 kg. Wymagana jest też umiejętność pływania w pław. Najmłodsi kitesurferzy zaczynają w wieku nawet 7 lat najstarsi w wieku 65 lat, choć nie ma górnej granicy ;) W naszej szkole posiadamy specjalne małe latawce w rozmiarach 3.0 i 5.0 przeznaczone do nauki dzieci. 

6. W ile dni ukończę podstawowy kurs kitesurfingu IKO 1+2?

Wszystko zależy od warunków pogodowych. Pierwsze 2 godziny to zajęcia na plaży z małym latawcem, do których nie potrzeba dużo wiatru. Zajęcia na wodzie odbywają się, gdy wiatr wieje z siłą min. 11 węzłów. Kurs IKO 1+2 trwa około 8 godzin, co przy dobrych warunkach wiatrowych jesteś w stanie ukończyć w około 3-4 wietrzne dni. Jest to optymalny, najlepszy dla kursanta czas przyswajania wiedzy i umiejętności. Można również zrealizować 8-godzinne szkolenie w 2 wietrzne dni, ale wtedy kurs nie będzie tak efektywny.

7. W jakich godzinach będą odbywały się moje zajęcia?

Nasza szkoła pracuje od 9:00 do 19:00. Zajęcia ustalamy w oparciu o prognozę pogody i wasze preferencję. Jeżeli nie umówiliście się wcześniej ze swoim instruktorem lub nie podaliście preferowanych godzin zajęć na dany dzień, to zadzwonimy do was rano i poinformujemy o terminie zajęć.

8. Czy muszę wcześniej zarezerwować kurs?

Teoretycznie nie musisz. Możesz przyjść do nas "z marszu" i zapisać się w dniu kursu, ALE może się zdarzyć, że nie będzie miejsc lub rozpoczniesz zajęcia dnia następnego. Dlatego POLECAMY zarezerwować kurs wcześniej. Dzięki temu:

  • możesz uzyskać zniżkę za wcześniejszą rezerwację
  • masz pewność, że będzie dla Ciebie instruktor
  • możesz umówić się na konkretną godzinę w dniu przyjazdu na pierwsze zajęcia.
  • jeżeli nie jesteś w stanie zarezerwować kursu wcześniej, to postaraj się zadzwonić dzień przed przyjazdem - umówimy Cię na pierwsze zajęcia.

9. Gdzie zamieszkać na czas kursu?

Wszystko zależy od waszych wymagań. Polecamy zakwaterowanie na terenie kempingu – jesteście zawsze na miejscu, gdy „zawieje”, mieszkacie kilka metrów od wody oraz możecie cieszyć niepowtarzalnym surferskim klimatem życia na spocie. Możecie zamieszkać zarówno w namiocie na terenie sąsiadującego kempingu Polaris (jego plusem jest to że tam zawsze znajdziesz miejsce) jak i komfortowych domkach i przyczepach kempingowych, które możesz wynająć  na kempingu Solar (więcej info tutaj). Jeśli nie odpowiada Wam klimat kempingu to polecamy kwatery w Chałupach, Władysławowie lub hotele takie jak Meridian czy Hotel 77 (lista kwater tutaj).

Pamiętaj, że nasz kemping położony jest około 1500 m od  miejscowości Chałupy, więc z kwatery lub hotelu dojdziecie do nas w kilkanaście minut na pieszo lub w 5 min rowerem. Unikniecie tym samym stania w korkach, co na półwyspie w sezonie letnim jest bardzo częstym zjawiskiem.

10. Moje dzieci chciały by nauczyć się kitesurfingu/windsurfingu. Niestety nie mogę jechać z nimi do Chałup, a boję się puścić je same. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Oczywiście JEST! Przez całe wakacje prowadzimy obozy kitesurfingowe i windsurfingowe dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Młodzież mieszka w przyczepach kempingowych lub namiotach na terenie naszej bazy i jest przez 24 godziny pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Dodatkowo, na takim obozie uczestnik ma zagwarantowane codziennie 4 godziny zajęć z kitesurfingu (lub innych sportów w przypadku braku wiatru) oraz 3 posiłki w restauracji na terenie kempingu. Co roku w naszej bazie właśnie taką formę szkolenia wybiera większość młodych ludzi.

Więcej informacji na temat obozów znajdziecie tutaj.

11. Który kurs lepiej wybrać – grupowy czy indywidualny?

Zarówno jeden i drugi rodzaj kursu ma swoje wady i zalety. Kurs indywidualny trwa mniej godzin, lecz podczas niego nie musicie zmieniać się z partnerem i czekać aż on wykona ćwiczenie. Kurs grupowy to więcej godzin szkolenia, lecz ćwiczenia wykonujecie na zmianę, podczas gdy partner was asekuruje, obserwuje i analizuje wasze błędy. Dodatkowo, ucząc się w grupie motywujecie się nawzajem i macie możliwość dokładnego „zwizualizowania” sobie danego ćwiczenia. Szkolenie grupowe jest tańsze, ale może okazać się dla Was mniej efektywne. Podsumowując, jeżeli przyjeżdżacie ze znajomymi, proponujemy Wam szkolenie grupowe. Mimo przerw na ćwiczenia partnera, jest ono bardzo skuteczne. Jeżeli macie mało czasu i cierpliwości oraz chcecie być niezależni, wybierzcie szkolenie indywidualne. Jeśli przyjeżdżasz sam, ale chciałbyś szkolić się w grupie, sprawdź ofertę kursu tygodniowego Wind&Kite.

12. Macie dwie szkoły - w Jastarni i Chałupach. Gdzie lepiej się uczyć?

Najważniejsza informacja - oba spoty stwarzają świetne warunki dla osób początkujących. I w Jastarni, i w Chałupach czeka na Was ogromna przestrzeń płytkiej, płaskiej wody. Do tego profesjonalna kadra, nowy sprzęt i te same standardy szkolenia. Dodatkowo w Jastarni szkolimy na mieliźnie oddalonej ok 3 km od brzegu, przez co mamy na wodzie jeszcze więcej miejsca i bardzo dobre warunki, gdy wieje wymagający wiatr z północy. ALE przy tym kierunku nasi kursanci z Chałup, również będą szkoleni na spocie w Jastarni. Zapewniamy, że obie miejscówki to jedne z najbezpieczniejszych do nauki kite- i windsurfingu! Jednocześnie Jastarnia i Chałupy różnią się nieco klimatem. Sam zdecyduj, czy wolisz namiot, przyczepę i atmosferę kempingu (a ta na kempingu Solar, Chałupy 4 jest nie do podrobienia!), czy może wolisz mieszkać w prywatnej kwaterze, hotelu, pensjonacie. Teraz masz jeszcze większe pole wyboru i jeśli nie uda Ci się znaleźć noclegu w Chałupach, możesz skorzystać z szerokiej oferty Jastarni (albo odwrotnie). I tu, i tu czekać będzie na Ciebie EASY SURF :)

13. Po co uczymy się na początku pływać z latawcem bez deski (body dragi) a dopiero potem pływamy na desce? Czy to nie strata czasu?

Zdecydowanie nie! Body dragi to bardzo ważny element szkolenia kitesurfingowego. Po pierwsze, są one bardzo istotną umiejętnością, którą ze względu na bezpieczeństwo musi opanować każdy kitesurfer. Dzięki body dragom dopłyniemy do zgubionej deski lub wrócimy do brzegu w sytuacji awaryjnej. Ponadto podczas ich nauki trenujecie panowanie nad latawcem. Po opanowaniu wszystkich body dragów potraficie sterować kitem bez patrzenia w niebo. Ten etap umożliwia przejście do dalszych ćwiczeń, czyli startów z deską.

14. Kiedy kupić swój sprzęt – po kursie, czy przed, żeby skorzystać ze zniżki 15% (za szkolenie na własnym sprzęcie)?

Zdecydowanie lepiej nabyć sprzęt PO kursie. Szkoląc się w EASY SURF, macie możliwość przetestować podczas nauki różne rodzaje latawców, co ułatwi Wam znalezienie latawca dla siebie. Poza tym, nie warto uczyć się na własnym sprzęcie – pierwsze godziny z latawcem, to częste uderzanie nim o wodę.  Zamiast niszczyć swój nowy sprzęt, lepiej zużywać nasz ;)

15. Ukończyłem kurs i chciałbym kupić sprzęt dla siebie. Co mam wybrać?

Po pierwsze zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM dla kupujących, wyjaśni on wiele twoich wątpliwości. Następnie skontaktuj się z nami, prowadzimy jeden z największych sklepów wind&kite surfingowych w Polsce, na pewno znajdziemy coś na twoją kieszeń i pomożemy dobrać sprzęt pod ciebie.

16. Co daje mi wakeboarding? Czy warto wybrać się na kurs w bezwietrzny dzień, czy lepiej poczekać na wiatr?

Wakeboarding to sport bardzo zbliżony do kitesurfingu. Pływamy na takiej samej desce, różnicą jest napęd – w kitesurfingu ciągnie nas latawiec, w wakeboardingu motorówka. Wake to świetna wprawka do kitesurfingu. Technika startu z wody jest niemalże identyczna jak technika startu z latawcem. Ponadto, podczas pływania oswajamy się z deską i wiemy jak się na niej ustawić gdy już wystartujemy. Warto więc zafundować sobie taką "rozgrzewkę".

Surfing - etapy szkolenia!

I ETAP

A. I Kontakt z surfingiem

  • Bezpieczeństwo- Etykieta surfingowa
  • Sprzęt
  • Technika padlowania
  • Pozycja na desce
  • Przechodzenie przez fale (beczka)
  • “White water surfing” czyli surfowanie po spienionej fali
  • Bezpieczne przemieszczanie się w przestrzeni “white water”

B. II Kontakt z surfingiem

  • Powtórzenie podstaw
  • Technika padlowania po raz drugi
  • Pozycja na desce po raz drugi
  • Szlifowanie take off’u
  • “Green wave surfing” w teorii nauka łapania niezałamanych fal
  • Podstawy kontroli prędkości

C. Kolejny kontakt z surfingiem

  • Surfingowe “przepisy drogowe” (oficjalne i miejscowe)
  • “Green wave” w praktyce
  • Ułożenie deski względem fali
  • Pozycja na desce po raz trzeci
  • Kontrola prędkości

II Etap

Średnio zaawansowany “Green Wave Rider”

Znasz już podstawy, masz trochę doświadczenia, umiesz złapać nie załamaną falę i chcesz nauczyć się jak obrać kierunek ślizgu.

  • Pisane i niepisane zasady przemieszczania się na spocie
  • Wybór kierunku jazdy na białej wodzie
  • Teoria tworzenia się fal i prądów
  • Pokonanie przyboju czyli strefy załamujących się fal
  • Padlowanie po raz kolejny
  • Podejście do złapania nie załamanej fali w strefie “outside” czyli za granicą białej wody
  • Wybór kierunku ślizgu na zielonej fali - it’s easy ;)

III Etap - Prawie samodzielny

Nieoszlifowany diament

Wiesz już co i jak zrobić a teraz potrzebujesz podnieść swój poziom, nabrać trochę samodzielności.

Przyda się wideoanaliza w celu dopracowania ewentualnych niedociągnięć.

  • Analiza spotu i polowanie na “peaka” czyli czytanie fal.
  • Wprowadzenie do większych i trudniejszych fal
  • Bezpieczne zajęcie pozycji w line'upie
  • Padlowanie i pozycja po raz kolejny
  • Podstawowe manewry
  • Wideoanaliza
  • Samodzielne surfowanie
Szkolenie wg wytycznych IKO - International Kiteboarding Organization

Szkolenia w EASY SURF Chałupy odbywające się w ramach międzynarodowego programu IKO dzielą się na cztery poziomy: 

Początkujący - Discovery (Poziom 1 IKO) 

Trwa około 4-5h. Jest to podstawowy kurs, podczas którego zdobędziesz wiedzę teoretyczną n/t warunków, sprzętu, systemów bezpieczeństwa oraz zaczniesz samodzielnie kontrolować latawiec. Kurs pokrywa następujące punkty programu IKO: 

A. Ocena spotu i jego zagrożeń (S.E.A – Site, Environment, Activity Assessment), znajomość budowy latawca, noszenie i zabezpieczenie latawca na lądzie, umiejętność dobrania i przygotowania sprzętu  

B. Umiejętność użycia systemu bezpieczeństwa – tzw. zrywka, sprawdzenie sprzętu przed pierwszym startem (tzw. pre-flight check) 

C. Startowanie i lądowanie latawca jako asystent, pierwsze sterowanie latawcem na krawędziach okna wiatrowego, umiejętność odpuszczania oraz puszczania baru, umiejętność zakręcania oraz odkręcania linek latawca 

D. Umiejętność sterowania jedna ręką, posługiwanie się trymerem depowera (kontrola mocy za pomocą trymera), umiejętność chodzenia z latawcem, lądowanie i startowania latawca jako pilot z użyciem asystenta, teoria okna wiatrowego  

E. Aktywowanie systemu bezpieczeństwa podczas pracy latawca, umiejętność samodzielnego lądowania latawca, pakowanie sprzętu 

 

Średniozaawansowany – Intermediate (Poziom 2 IKO)

Trwa około 4-6h. Etap szkolenia dla osób, które nabyły już umiejętności z zakresu poziomu 1 i chcą kontynuować naukę. Podczas tego kursu rozpoczniesz najbardziej ekscytującą część kitesurfingu – pierwsze starty z wody i krótkie halsy w obie strony. 

Kurs pokrywa następujące punkty programu IKO: 

F. Umiejętność wejścia do wody i wyjścia z wody kontrolując latawiec, restartowanie latawca z wody 

G. Bodydragi – czyli nauka generowania mocy latawca oburącz oraz podążania za latawcem (spłynięcie z wiatrem przed siebie, bez deski), bodydragi – czyli nauka generowania mocy po obu stronach okna wiatrowego – wykonywanie ruchu latawcem koniecznego do późniejszych startów z deską  

H. Body dragi pod wiatr, body dragi z deską, akcja samo ratownicza i umiejętność składania latawca i zwijania baru (na płytkiej wodzie) 

I. Wprowadzenie do podstaw prawa drogi na wodzie, steady pull – czyli kontrola pozycji deski względem latawca przed wykonaniem ruchu koniecznego do startu z wody, starty z wody i przepłynięcie krótkiego dystansu w obie strony 

UWAGA: Ukończony pakiet IKO 1+2 to absolutne minimum umożliwiające pływanie bez instruktora. Wybierz pakiet 8 lub 10h, aby złapać bakcyla!

Samodzielny – Independent (Poziom 3 IKO) 

Trwa około 4-6h. Umiejętności nabyte podczas tego etapu kursu przygotują Cię na pływanie we wszystkich warunkach. Staniesz się niezależnym kitesurferem, a droga do kolejnego etapu – nauka tricków stoi przed Toba otworem. 

J. Umiejętność kontrolowanego zatrzymywania się, kontrolowanie prędkości jazdy poprzez krawędziowanie (nauka ostrzenia i odpuszczania krawędzi)

K. Umiejętność ostrzenia i pływanie pod wiatr 

L. Wykonywanie pierwszych zwrotów 

M . Nauka pływania na tzw. toe-side, zwroty przez toe-side 

N. Umiejętność samodzielnego startu latawca bez asystenta, akcja samo ratownicza, umiejętność składania latawca i zwijania baru na głębokiej

Zaawansowany - Advanced (Poziom 4 IKO)

1. Skok prosty

2. Zwrot z wiatrem

3. Skok z grabem

4. Podjęcie innego kitesurfera na wodzie

5. Przetransportowanie innej deski na ląd

6.Międzynarodowe znaki kitesurfingowe i prawo drogi

7. Sprzęt

8. Pogoda i pływy

9. Aerodynamika

UWAGA: Elementy wchodzące w poziom IKO 4 najlepiej zacząć ćwiczyć po kilku godzinnym rozpływaniu się. Dlatego zalecamy ukończenie kursów na etapie swobodnego pływania pod wiatr, kilku samodzielnych sesji na wodzie i chwycenia 'byka za rogi' z pakietem IKO 4.

Najczęściej zadawane pytania Surfing - F.A.Q

1. Gdzie pływamy? Nasz home-spot!

W naszym zasięgu są dwa Bałtyckie spoty. Plaża na wysokości naszego campingu + plaża przy porcie we Władysławowie. To świetne miejsca na pierwszy kontakt z surfingiem i szkolenie swoich umiejętności. Ogromna przestrzeń, brak raf i piaszczyste dno to zdecydowane zalety. Ze względu na rozmiar akwenu Morza Bałtyckiego przeważnie możemy trafić na małe i średnie fale, które są doskonałe dla dzieci i początkujących surferów. Największe fale spotkamy zimą, ale to nie zmienia faktu, że latem również jest szansa trafić na przyjemny “swell” z piękną Australijską falą.

 

2. Kto może zostać surferem?

A ktoś nie może? Wystarczą chęci i minimum sprawności fizycznej. Surfing jest dobrym sposobem do ożywienia sportowo rekreacyjnej pasji. Przyjemnie angażuje wszystkie partie mięśni ale nie jest tak męczący jak samo pływanie. Są miejsca na świecie gdzie wykorzystuje się tę formę rekreacji w procesie terapeutycznym. Na zajęcia zapraszamy dzieci od 7ego roku życia. Górnej granicy nie ma ;)

 

3. Jak przygotować się na zajęcia?

Nie potrzebujesz nawet dobrego humoru bo dostaniesz go od nas! Oczywiście wszelkie formy aktywności fizycznej to świetny pomysł na przygotowanie się do zajęć. Jest dużo ćwiczeń które możemy wykonywać bez żadnego dodatkowego sprzętu, a przyniesie to wymierne efekty na wodzie np. “Pop up na sucho”. 

 

4. Co ze sobą zabrać na lekcje? 

  • Deska i pianka to wymagany ekwipunek który dostaniecie na czas zajęć u nas w bazie.
  • Krem z filtrem oczywiście.
  • Warto zabrać ze sobą ciepłą czapkę która doskonale się sprawdzi po intensywnej sesji na wodzie w chłodniejsze dni.
  • Coś do picia - surfing to intensywny forma wypoczynku.
  • Wiedzieliście że popularne “zimowe Emu” to tak na prawdę buty dla surferów ;) ? 

 

5. Czy na Bałtyku w ogóle są fale?

Patrz punkt 1. Bałtyk jest względnie małym akwenem i przeważnie w sezonie letnim spotykamy małe i średnie fale. Trafiają się też dni z większym zafalowaniem do 2-3 metrów, nie jest to natomiast odpowiedni warunek dla początkujących. Największe fale można spotkać zimą w tzw. “Sezonie sztormowym”. Wtedy właśnie miłośnicy mocnych wrażeń, w pełnym neoprenowym ekwipunku mają najwięcej frajdy. W tym okresie zapraszamy was cieplejsze miejsca gdzie nie będzie konieczna piankowa zbroja. 

 

6. Ile czasu trzeba by złapać pierwszą falę?

To kwestia osobnicza ale można przyjąć że jest duże prawdopodobieństwo skutecznego ujeżdżania “white water” białej wody/ spienionych fal już w trakcie pierwszych 2 godzin.

 

7. Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie podzielone jest na 3 etapy:

Etap I - Początkujący "Surfingowe ABC"

Przeznaczony jest dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z surfingiem albo “kiedyś, coś” próbowały i chcą odświeżyć swoje umiejętności. Wprowadzamy przyszłych surferów w świat balansu z siłami natury od podstaw. Morze Bałtyckie to idealny surfingowy spot nie tylko dla najmłodszych. Małe i średnie fale o niedużej mocy, plus piaszczyste dno bez rafy i kamieni to wymarzone i bezpieczne miejsce do nauki.

Poziom IA:

  • Bezpieczeństwo
  • Etykieta surfingowa
  • Sprzęt
  • Technika padlowania
  • Pozycja na desce
  • Przechodzenie przez fale (beczka)
  • “White water surfing”, czyli surfowanie po spienionej fali
  • Bezpieczne przemieszczanie się w przestrzeni “white water”

Poziom IB:

  • Powtórzenie podstaw
  • Technika padlowania po raz drugi
  • Pozycja na desce po raz drugi
  • Szlifowanie take off’u
  • “Green wave surfing” w teorii nauka łapania niezałamanych fal
  • Podstawy kontroli prędkości

Poziom IC:

  • Surfingowe Prawo Drogi (oficjalne i miejscowe)
  • “Green wave” w praktyce
  • Ułożenie deski względem fali
  • Pozycja na desce po raz trzeci
  • Kontrola prędkości

Etap II - Średniozaawansowany “Green Wave Rider”

Znasz już podstawy, masz trochę doświadczenia, umiesz złapać niezałamaną falę i chcesz nauczyć się, jak obrać kierunek ślizgu.

  • Pisane i niepisane zasady przemieszczania się na spocieWybór kierunku jazdy na białej wodzie
  • Teoria tworzenia się fal i prądów
  • Pokonanie przyboju czyli strefy załamujących się fal
  • Padlowanie po raz kolejny
  • Podejście do złapania nie załamanej fali w strefie “outside”, czyli za granicą białej wody
  • Wybór kierunku ślizgu na zielonej fali - it’s easy ;)

Etap III - Prawie samodzielny "Nieoszlifowany diament"

Wiesz już co i jak zrobić, a teraz potrzebujesz podnieść swój poziom, nabrać trochę samodzielności. Przyda się wideoanaliza w celu dopracowania ewentualnych niedociągnięć.

  • Analiza spotu i polowanie na “peaka”, czyli czytanie fal
  • Wprowadzenie do większych i trudniejszych fal
  • Bezpieczne zajęcie pozycji w line upie
  • Padlowanie i pozycja po raz kolejny
  • Podstawowe manewry
  • Wideoanaliza
  • Samodzielne surfowanie
Najczęściej zadawane pytania Windsurfing - F.A.Q

1. Chcę zapisać dwójkę dzieci w wieku 7 i 11 lat na kurs Junior 5/10. Czy potrzebują oddzielnego instruktora czy mogą pływać razem?

Przy zajęciach w grupie ważny jest poziom dzieci - jeśli ich umiejętności są takie same/ zbliżone, to mogą uczyć się z jednym instruktorem. Jednak dzieci młodsze, jak 7 latek uczą się w innym rytmie niż starsze. Młodsze dzieci uczymy poprzez zabawę, zajęcia trwają czasem krócej niż 2 godziny (szybszy spadek koncentracji) oraz czasem wymagają 100% uwagi i opieki instruktora. Także przy większej różnicy wieku zalecamy kursy indywidualne lub np. zapisanie starszego dziecka na kursy tygodniowy, gdzie zajęcia dedykowane są dla dzieci 8-12 lat, a grupa stanowi maksymalnie 6 osób.

2. Chce przyjechać na kurs tygodniowy, ale mogę przyjechać dopiero w poniedziałek po południu, a kurs zaczyna się w niedziele - da się?

Da się, jeśli masz opanowane podstawy windsurfingu, które pozwolą Ci dołączyć do grupy, która ma za sobą już kilka pierwszych zajęć. Osoby zupełnie początkujące, jeśli muszą opuścić pierwsze (jeden/ max dwa) zajęcia mogą przed dołączeniem do grupy “nadgonić” korzystając z zajęć indywidualnych.

3. Macie dwie szkoły - w Jastarni i Chałupach. Gdzie lepiej się uczyć?

Najważniejsza informacja - oba spoty stwarzają świetne warunki dla osób początkujących. I w Jastarni, i w Chałupach czeka na Was ogromna przestrzeń płytkiej, płaskiej wody. Do tego profesjonalna kadra, nowy sprzęt i te same standardy szkolenia. Dodatkowo w Jastarni szkolimy na mieliźnie oddalonej ok 3 km od brzegu, przez co mamy na wodzie jeszcze więcej miejsca i bardzo dobre warunki, gdy wieje wymagający wiatr z północy. ALE przy tym kierunku nasi kursanci z Chałup, również będą szkoleni na spocie w Jastarni. Zapewniamy, że obie miejscówki to jedne z najbezpieczniejszych do nauki kite- i windsurfingu! Jednocześnie Jastarnia i Chałupy różnią się nieco klimatem. Sam zdecyduj, czy wolisz namiot, przyczepę i atmosferę kempingu (a ta na Chałupach6 jest nie do podrobienia!), czy może wolisz mieszkać w prywatnej kwaterze, hotelu, pensjonacie. Teraz masz jeszcze większe pole wyboru i jeśli nie uda Ci się znaleźć noclegu w Chałupach, możesz skorzystać z szerokiej oferty Jastarni (albo odwrotnie). I tu, i tu czekać będzie na Ciebie EASY SURF :)

4. Chcę się nauczyć pływać razem z moim 8 letnim synem. Czy możemy pływać z jednym instruktorem?

Nie, ponieważ dzieci i dorośli inaczej przyswajają wiedzę, mają inny poziom koncentracji. Dzieci, aby ich nie zniechęcić uczymy poprzez zabawę, często zajęcia trwają 1h-1,5h. Dorośli są w stanie utrzymać odpowiedni poziom koncentracji przez 2 godziny. Również w przypadku tak dużej różnicy wieku, a co za tym idzie wagi, może się okazać, że wiatr jest zbyt silny, aby prowadzić zajęcia dla dzieci.

5. Chcemy przyjechać razem z mężem, ale mamy małe dziecko. Czy możemy skorzystać z kursu grupowego tygodniowego (Sportowy lub Rekreacyjny) we dwójkę i chodzić na zajęcia na zmianę?

Takie rozwiązanie jest możliwe, jeśli chociaż jedno z Was jest na poziomie średnio zaawansowanym, ponieważ jest w stanie dotrzymać tempa grupie chodząc na co drugie zajęcia. Jeśli oboje rodziców jest początkujących, to jedno z nich może wybrać opcję kursu tygodniowego, a drugie szkolenie indywidualne, które pozwala na większą elastyczność w ustalaniu godzin zajęć.

6. Chciałbym wziąć udział w kursie tygodniowym, ale muszę wyjechać już w czwartek. Co oznacza, że nie będzie mnie na całym kursie.

Jest to możliwe w przeciwieństwie do dołączenia 4 dnia do kursu, kiedy grupa już poczyniła pewne postępy.

7. Chcemy przyjechać z dziewczyną na weekend. Jaki kurs powinniśmy wybrać i czy jest sens zacząć szkolenie, jeśli będziemy tylko 2 dni?

Dwa dni to wystarczająca ilość czasu, aby zaliczyć swoje pierwsze halsy na windsurfingu. Najlepszy będzie dla Was kurs 5+2. Możemy go rozdzielić na 2h+1h zajęć pierwszego dna oraz 2h zajęć drugiego dnia i swój weekend zakończycie samodzielnym pływaniem przez dodatkowe 2h wypożyczenie sprzętu, aby utrwalić to czego się nauczyliście. Możecie też podzielić 2h dodatkowego wypożyczenia sprzętu po godzinie każdego dnia.

8. Chciałbym zrealizować kurs 10+3, ale mam możliwość przyjazdu do Was tylko w weekendy. Czy ma to sens?

Tak, nie ma problemu ani przeciwwskazań, abyś rozłożył sobie kurs na 2h dziennie co weekend. Możesz zarezerwować zajęcia w sobotę i niedzielę rano, a popołudniu pływać samodzielnie na naszym sprzęcie. Lub pływać dwa razy dziennie. Rozłożenie zajęć zależy od Ciebie :)

9. Chciałbym się nauczyć windsurfingu, jaki kurs mam wybrać by nauczyć się pływać i móc wypożyczać sprzęt?

Aby być samodzielnym i móc samodzielnie pływać na windsurfingu musisz opanować podstawy (noszenie masztu względem wiatru, odpadanie, ostrzenie, zwroty z wiatrem). Minimalna ilość godzin to 5 godzin, aby opanować te umiejętności i móc dalej samemu ćwiczyć.

10. Chciałbym nauczyć się windsurfingu, lecz nie wiem czy mi się spodoba – jaki kurs wybrać?

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest kurs 5+2. Podczas 5 godzin lekcji nauczysz się podstaw, a 2 dodatkowe godziny wypożyczenia sprzętu pozwolą Ci sprawdzić czy samodzielne wyjście wodę sprawi Ci przyjemność i czy wracasz z wody z uśmiechem.

11. Ile trwa lekcja?

Osoby dorosłe i młodzież zazwyczaj spędzają na wodzie 2 godziny. To optymalny czas, aby powtórzyć sobie niedawno ćwiczone manewry oraz spróbować czegoś nowego. Jednak, jak zauważyłeś, dwa z oferowanych pakietów mają nieparzystą ilość godzin. W przypadku pakietu 5+2 i 15+5 zajęcia rozpisujemy w sesjach: 2 x 1,5h + 1 x 2h (przy pakiecie 15h - 6 x 2h).

12. Co to jest PSW?

PSW to Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Zajmuje się ono szkoleniem instruktorów, opracowywaniem systemu szkolenia. Instruktorzy EASY SURF Chałupy 6 posiadają uprawnienia instruktorskie PSW.

13. Zapisałem się na kurs 10+3, który trwa 10 godzin. Co jeśli zrealizuje program kursu szybciej? Czy godziny przepadają?

NIE. Jeżeli zrealizujesz program kursu szybciej, to w ramach pozostałych godzin nauczymy cię kolejnych elementów, np. low wind freestyle.

14. Ile muszę mieć lat by zacząć uprawiać windsurfing?

Aby zapisać się na szkolenie grupowe minimalny wiek to 8 lat. W przypadku kursów indywidualnych najmłodszy z naszych kursantów miał 5 lat. Młodsze dzieci uczymy równowagi na desce, właściwego noszenia sprzętu, oswojenia z wodą. Nasza szkoła wyposażona jest w sprzęt dopasowanych do najmłodszych kursantów, a nasi instruktorzy mają odpowiednie podejście do dzieci. Najmłodszych uczymy poprzez zabawę, aby pokazać im, że sporty wodne dają wiele radości.

15. W ile dni ukończę kurs windsurfingowy 5+2?

Zajęcia w przypadku dorosłych trwają zazwyczaj 2 godziny. Aby zajęcia były efektywne najlepiej jest rozłożyć kurs na 2-3 dni. Przy pakietach dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych do 7 lat, lekcja trwa około 1 godziny. Oczywiście, jeśli dziecko ma ochotę, to zajęcia można wydłużyć do 2 godzin.

16. W jakich godzinach będą odbywały się moje zajęcia?

Nasza szkoła pracuje od 9:00 do 19:00. Zajęcia ustalamy w oparciu o prognozę pogody i wasze preferencję. Jeżeli nie umówiliście się wcześniej z swoim instruktorem lub nie podaliście preferowanych godzin zajęć na dany dzień to zadzwonimy do was rano i poinformujemy o terminie zajęć.

17. Czy muszę wcześniej zarezerwować kurs?

Teoretycznie nie, możesz przyjść do nas i zapisać się w dniu kursu chociaż… może się zdarzyć że nie będzie miejsc lub rozpoczniesz zajęcia dnia następnego. Dlatego POLECAMY zarezerwować kurs wcześniej, dzięki temu: możecie uzyskać zniżkę za wcześniejszą rezerwację, macie pewność że będzie dla was miejsce, możecie umówić się na konkretną godzinę w dniu przyjazdu na pierwsze zajęcia, jeżeli nie jesteście w stanie zarezerwować kursu wcześniej to postarajcie się zadzwonić dzień przed waszym przyjazdem, umówimy was na pierwsze zajęcia.

18. Gdzie zamieszkać na czas kursu?

Wszystko zależy od waszych wymagań. Polecamy wszystkim zakwaterowanie na terenie kempingu – jesteście zawsze na miejscu, mieszkacie kilka metrów od wody oraz możecie cieszyć niepowtarzalnym surferskim klimatem życia na kempingu. Możecie zamieszkać zarówno w namiocie (cennik kempingu znajdziecie tutaj) jak i w naszych 4 i 5 osobowych przyczepach kempingowych. Osobom bardziej wymagającym polecamy kwatery w chałupach lub hotel Meridian (lista kwater tutaj). Ogromnym plusem naszej szkoły jest to że mieścimy się na kempingu graniczącym z Chałupami, więc z kwatery lub hotelu dojdziecie do nas w kilka minut na pieszo. Uniknięcie tym samym stania w korkach, co na Półwyspie w sezonie letnim jest bardzo częstym zjawiskiem. Teraz możecie także wybrać ofertę w Jastarni, gdzie od czerwca 2020 działa nasz szkoła EASY SURF Jastarnia! W tym miasteczku znajdziecie mnóstwo pokojów na wynajem, kwater, pensjonatów, domków letniskowych, hoteli. Mapę obiektów i informacje o noclegach w Jastarni znajdziesz tutaj.  

19. Moje dzieci chciałyby nauczyć się windsurfingu. Niestety nie mogę jechać z nimi do Chałup, a boję się puścić je same, czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Oczywiście JEST! Przez całe wakacje prowadzimy obozy kitesurfingowe i windsurfingowe dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Młodzież mieszka w przyczepach kempingowych lub namiotach na terenie naszej bazy i jest przez 24 godziny pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Dodatkowo na takim obozie uczestnik ma zagwarantowane codziennie 4 godziny zajęć z windsurfingu (lub innych sportów w przypadku braku wiatru) oraz 3 posiłki w restauracji na terenie kempingu. Co roku w naszej bazie właśnie taką formę szkolenia wybiera większość młodych ludzi. Więcej informacji na temat obozów znajdziecie tutaj.

20. Który kurs lepiej wybrać – grupowy czy indywidualny?

Zarówno jeden i drugi rodzaj kursu ma swoje wady i zalety. Podczas kursu indywidualnego uwaga instruktora jest w 100% skupiona na Was. Kurs grupowy pozwala obserwować jak inni wykonują dane ćwiczenie i coś podpatrzeć. Dodatkowo podczas szkolenia w grupie motywujecie się nawzajem i macie możliwość dokładnego „zwizualizowania” danego ćwiczenia. Szkolenie grupowe jest tańsze. Podsumowując jeżeli przyjeżdżacie ze znajomymi proponujemy wam szkolenie grupowe. Jeżeli macie mało czasu i cierpliwości wybierzcie szkolenie indywidualne.

21. Po co uczymy się na początku ćwiczeń na samej desca, a dopiero potem uczymy się pływać na desce z wpiętym żaglem? Czy to nie strata czasu?

Nie. W windsurfingu ważne jest utrzymanie równowagi na desce oraz oswojenie się z wodą. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności ze sportami wodnymi, jest to doskonałe ćwiczenie. Pozwala ono później na bezstresowe opanowanie pracy z żagle, takiej jak np. podnoszenie żagla z wody.

22. Kiedy kupić swój sprzęt – po kursie, czy przed, żeby skorzystać ze zniżki 15% (za szkolenie na własnym sprzęcie)?

Zdecydowanie lepiej nabyć sprzęt PO kursie. Szkoląc się w EASY SURF, macie możliwość przetestować podczas nauki różne rodzaje latawców, co ułatwi Wam znalezienie latawca dla siebie. Poza tym, nie warto uczyć się na własnym sprzęcie – pierwsze godziny z latawcem, to częste uderzanie nim o wodę.  Zamiast niszczyć swój nowy sprzęt, lepiej zużywać nasz ;)

23. Co daje mi SUP? Czy warto wybrać się na niego w czasie pobytu w EASY SURF?

SUP to popularna już deska z wiosłem. Deska przypomina tę windsurfingową, ale charakteryzuje się dużą wypornością. Dzięki temu jest bardziej stabilna. SUP to świetne ćwiczenie na równowagę, przy okazji angażuje do pracy wszystkie swoje mięśnie. W przypadku młodszych dzieci jest to dobre ćwiczenie na oswojenie z wodą i deską, za nim zapiszą się na kurs windsurfingu.

24. Co to jest sprzęt funboardowy? Czy jako osoba początkująca potrzebuję wypożyczyć trapez?

Sprzęt funboardowy to deska bez mieczowa o mniejszej wyporności oraz większy żagiel. Jest on przeznaczony dla osób zaawansowanych, które pływają w ślizgu. Zaczynając przygodę z windsurfingiem nie potrzebujesz takiego sprzętu. Trapez również nie jest potrzebny osobom początkującym. Będzie potrzebny dopiero osobą uczących się pływać w ślizgu.

...take me 2 Hel..

#chałupywelcometo