Kurs Kitesurfingu dla Dzieci - Szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu – EASY SURF Chałupy 6, Hel
EASY SURF/pl/Oferta/Kursy Kitesurfingu/Kurs Kitesurfingu dla Dzieci

Kurs Kitesurfingu dla Dzieci

Nowość w EASY SURF Chałupy 6

Do tej pory kitesurfing kojarzył się tylko ze sportem dla wielkich i silnych facetów. Nic bardziej mylnego! Może i na początku historii kite tak było, ale przez lata ewolucji sprzętu oraz technik nauczania stał się on przyjaznym, bezpiecznym i łatwym sportem... również dla dzieci! 
 
Specjalnie zaprojektowane małe latawce, niezawodne systemy bezpieczeństwa oraz lata doświadczeń pracy z dziećmi w naszych szkołach w Chałupach, Egipcie i Grecji doskonale przygotowały nas do tego, by zaoferować Wam kursy kitesurfingu dedykowane specjalnie dla dzieci. 
 

Kto może wziąć udział w kursie:

 • ze względów bezpieczeństwa minimalna waga kursanta to 40 kg
 • wiek - nie ma limitów wiekowych, choć zalecamy zaczynać w wieku 10 lat. Mieliśmy i 7 letnich kursantów lecz wszystko zależy od rozwinięcia psycho-motorycznego dziecka. Jeśli potrafi się skupić dłużej niż 30 min na jednej czynności to możemy spróbować chwilę wcześniej.
 • dziecko musi potrafić pływać wpław i nie bać się wody. Oczywiście mimo to przez cały czas zajęć będzie obowiązkowo w kamizelce i kasku. 
 

Jak długo trwa kurs: 

Przeważnie kurs dla dzieci trwa ciut dłużej niż w przypadku dorosłych, choć jest to bardzo indywidualna kwestia, zależna od zdolności psychomotorycznych kursanta. Przede wszystkim poszczególne zajęcia są krótsze, gdyż dzieci nie zawsze są w stanie wytrzymać pełne 2 godziny w wodzie. Czas poszczególnych sesji szkoleniowych instruktor dopasowuje do indywidualnie do kursanta. Dbamy o to aby dziecko nie przemęczyło ani nie zniechęciło się zbyt długimi zajęciami.
 
Proces uczenia u dzieci różni się od dorosłych. Dzieci potrzebują więcej czasu na pierwszą część kursu poświęconą sterowaniu latawcem, tak aby poczuły się pewne, że mają pełną kontrolę nad sprzętem. Gdy przełamiemy tą magiczną barierę dalszy proces nauki przeważnie idzie dużo szybciej niż u dorosłych. 
 
Ostatnia faza kursu, czyli osiągnięcie pełnej samodzielności również może trwać trochę dłużej, gdyż zanim wypuścimy pierwszy raz dziecko samodzielnie na wodę musimy się upewnić że na pewno dobrze zrozumiało wszystkie zasady bezpieczeństwa oraz zachowuje się rozsądnie na wodzie. 

Wybierając kurs najlepiej na początek, wybrać pakiet 8 godzinny. Po jego ukończeniu sprawdzicie czy dziecko czerpie przyjemność z nauki kitesurfingu i od tego czynnika warto uzależnić dalszą jego kite edukację. 
 

Wybrać kurs grupowy czy indywidualny:

W przypadku dzieci zalecamy zdecydowanie kurs indywidualny. Jedynym wyjątkiem jest przypadek gdy Wasze dziecko chciałoby wziąć udział w kursie z kolegą / koleżanką o podobnej wadze i wieku. Wtedy kurs grupowy będzie idealnym rozwiązaniem. 

Program szkolenia kitesurfingu dla dzieci nie jest realizowaniem elementów punktu po punkcie. Dydaktyka jest dopasowana do każdego kursanta indywidualnie tak aby Wasze dziecko czerpało przyjemność z zajęć oraz przygotowało się do bezpiecznego, samodzielnego uprawiania kitesurfingu. Opis etapów pozwala jednak przybliżyć czego dziecko może się nauczyć w trakcie kursu.

Szkolenie podzielone jest na cztery etapy*:

1. IKO Poziom I - (ok. 2-3h) - to absolutne podstawy, które sprawią, że dziecko zaprzyjaźni się z latawcem i nauczy się kontrolować jego moc! Ten poziom obejmuje:
 • Podstawowe zagadnienia teoretyczne
 • Sterowania małym latawcem komorowym na plaży
 • Przygotowanie sprzętu do zejścia na wodę
 • Obsługa systemów bezpieczeństwa
 • Startowanie i lądowanie latawca na lądzie i w wodzie,

2. IKO Poziom II - (ok. 7 - 10h) - kolejny etap drogi, podczas którego dziecko zacznie od body dragów, czyli pływanie bez deski, na brzuchu wykorzystując ciąg latawca, a kończy na startych z deską. Wykorzysta tu wszystkie zdobyte wcześniej umiejętności i dołoży deskę. Pierwszy udany start na desce to jeden z najprzyjemniejszych momentów kursu i pierwsza nagroda za włożony wysiłek! Prawda, że przychodzi szybko? Poziom obejmuje:

 • Body dragi (z wiatrem, pod wiatr, z deską)
 • Akcja samoratunkowa self rescue
 • Steady pull – czyli kontrola pozycji deski względem latawca przed wykonaniem ruchu koniecznego do startu z wody
 • Starty z wody i przepłynięcie krótkiego dystansu w obie strony

3. IKO Poziom III - (ok. 6h) - bardzo ważny etap szkolenia, który pozwoli stać się samodzielnym kitesurferem. Dzieci Doszlifują swoje umiejętności startów z wody. Nauczą się pływać ostro na wiatr (czyli wypłynąć i wrócić w to samo miejsce), robić zwroty oraz spróbujecie pływania "na switchu". To te umiejętności sprawią, że dzieci poczują się komfortowo na wodzie i pokochają kitesurfing. Poziom obejmuje:

 • Ostrzenie, czyli opanowanie umiejętności powrotu w miejsce startu
 • Nauka wykonywania zwrotów
 • Pływanie na przedniej krawędzi, czyli tzw. switch

4. IKO Poziom IV - (ok 7 - 8h) - ostatnim etapem nauki jest opanowanie podstaw teoretyczno - praktycznych wykonywania skoków. Po zakończeniu tego etapu, kitesurfing nie będzie miał już tajemnic!

 
WAŻNE: Od etapu startów z deską szkolimy z wykorzystaniem łączności radiowej. Od teraz już zawsze usłyszysz swojego instruktora!
 

Nasza wskazówka!

Kitesurfing, mimo, że zalicza się do sportów ekstremalnych nie jest aż tak trudny, a rezultaty szybko zaczynają sprawiać przyjemność. Nie mniej, każdy robi postępy w innym czasie i trudno jednoznacznie przewidzieć po ilu godzinach dzieci zaczną pływać na desce. Bez względu na to czy będzie to 8 czy 14 godzin nie ma powodu do obaw - w końcu, to i tak niewiele! Jeżeli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z kitesurfingiem i chcesz aby poczuło na własnej skórze przyjemność jaką daje ten sport rozważ kurs 8-godzinny indywidualny lub 10-godzinny grupowy. To najczęściej wybierane opcje i ogólnie rzeczbiorąc średni czas potrzebny do opanowania pierwszych startów na desce! Do dzieła!

Dlaczego wybrać kurs w EASY SURF:

1

Idealny spot

W Chałupach szkolimy prawie 5 miesięcy w roku. Mamy do dyspozycji duży akwen z płytką, płaską wodą oraz sprzęt przygotowany specjalnie do nauki najmłodszych!

2

Kadra

Kilkanaście lat doświadczenia, profesjonalna kadra instruktorska zapewniająca bezpieczeństwo i naukę przez zabawę! To gwarancja na uśmiech Twojego dziecka :)

3

Super cena

Nawet do 20% rabatu za wcześniejszą rezerwację lub darmowy nocleg na czas kursu. Sprawdź wszystkie nasze promocje!

Zarezerwuj ONLINE i zgarnij 10% zniżki!

10% ZNIŻKI za rezerwację ONLINE. To proste - kliknij symbol koszyka i wypełnij formularz. Jeśli z jakiegoś powodu będziesz musiał zmienić termin kursu - nie martw się - jesteśmy elastyczni. Ceny w tabeli nie zawierają zniżki! Więcej informacji na temat promocji - kliknij tutaj.

Kurs Grupowo    Indywidualnie  
Lekcja indywidualna 1h140 złR 1h180 złR
IKO 1/2/3/4 5h530 złR 4h630 złR
IKO 1+2 10h999 złR 8h1149 złR
IKO 1+2+3 15h1349 złR 12h1599 złR

 

Cena zawiera

 • Odpowiednią liczbę godzin szkolenia kitesurfingowego w grupie lub indywidualnie
 • Zajęcia z doświadczonym i certyfikowanym instruktorem
 • Wypożyczenie sprzętu kitesurfingowego na czas zajęć: latawiec, deska, trapez, kask
 • 5cio godzinny karnet na wypożyczenie deski SUP – GRATIS
 • Wystawienie legitymacji IKO po ukończeniu kursu na etapie pływania ostro na wiatr (poziom IKO 2/3)
 • Szkolenie z wykorzystaniem łączności radiowej - od etapu startów z deską

Cena nie zawiera

 • Wypożyczenia pianki na czas trwania kursu: 30 zł/ 50 zł 
 • 10% zniżki za rezerwację ONLINE - więcej informacji tutaj.


Ważne informacje

 • Przy ustalaniu terminu kursu bierzemy pod uwagę prognozy wiatrowe oraz preferencje kursanta
 • Jeśli z powodów warunków pogodowych nie będziecie w stanie wykorzystać całego kursu to można ukończyć go w innym dowolnym terminie lub w innej naszej szkole np. w Egipcie czy Grecji.
 • Szkolenie na swoim sprzęcie - 15% zniżki

Zarezerwuj ONLINE - warto! Zobacz jak na tym skorzystasz...

 • Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz kurs, który Cię interesuje.
 • Kliknij przycisk rezerwuj, wypełnij krótki formularz.
 • Nie martw się, jeśli z jakiegoś powodu, termin Twojego kursu się zmieni - jesteśmy elastyczni, zmienimy datę Twojej rezerwacji a zadatek nie przepadnie.
 • Wpłać 100 zł zadatku za szkolenie - możesz to zrobić w kilka sekund szybkim przelewem lub przelewem tradycyjnym.
 • My automatycznie naliczymy Tobie 10% rabatu na kurs i zadzwonimy przed Twoim przyjazdem, aby ustalić godzinę rozpoczęcia pierwszych zajęć!

*Zniżka za rezerwację ONLINE nie łączy się z innymi promocjami i nie dotyczy obozów i kursów instruktorskich.

Bądź przygotowany - zobacz co ze sobą zabrać!

 • Wybierając się na kurs wind lub kitesurfingu nie zapomnij o: klapkach, kąpielówkach i ręczniku.
 • Zabierz ze sobą piankę jeśli masz lub wypożycz na czas kursu w naszej szkole.
 • Zobacz jak dojechać do naszej szkoły - klik!
 • Znajdź nocleg - zerknij na tę stronę, być może szukasz właśnie tego!
 • Jeśli przyjeżdżasz samochodem pamiętaj, że w sezonie jest duży problem z wjazdem i parkowaniem na naszym kempingu. Najlepiej zrobisz zostawiając go na parkingu na przeciwko wjazdu na kemping Chałupy 6.
 • Jak dojść do bazy? Po wejściu na kemping Chałupy 6 skręć w prawo i idź do samego końca.
 • W szkole są przebieralnie oraz nieduże szafki zamykane na kluczyk. Na terenie szkoły jest także zewnętrzny prysznic, pod którym możesz spłukać się ze słonej wody.
 • Na kempingu są także prysznice i toalety, gdzie możesz wykąpać się po zajęciach.

Szkolenie wg wytycznych IKO - International Kiteboarding Organization:

Szkolenia w EASY SURF Chałupy 6 odbywające się w ramach międzynarodowego programu IKO dzielą się na trzy poziomy: 

Poziom 1 – Discovery – Poczatkujący
Poziom 2 – Intermediate - Średniozaawansowany
Poziom 3 – Independent – Samodzielny
Poziom 4 - Advanced - Zaawansowany


Początkujący - Discovery (Poziom 1 IKO) 

Podstawowy kurs, podczas którego zdobędziesz wiedzę teoretyczną n/t warunków, sprzętu, systemów bezpieczeństwa oraz zaczniesz samodzielnie kontrolować latawiec. Kurs pokrywa następujące punkty programu IKO: 

A. 

Ocena spotu i jego zagrożeń (S.E.A – Site, Environment, Activity Assessment) 
Znajomość budowy latawca, noszenie i zabezpieczenie latawca na lądzie 
Umiejętność dobrania i przygotowania sprzętu  

B. 

Umiejętność użycia systemu bezpieczeństwa – tzw. zrywka 
Sprawdzenie sprzętu przed pierwszym startem (tzw. pre-flight check) 

C. 

Startowanie i lądowanie latawca jako asystent 
Pierwsze sterowanie latawcem na krawędziach okna wiatrowego 
Umiejętność odpuszczania oraz puszczania baru 
Umiejętność zakręcania oraz odkręcania linek latawca 

D. 

Umiejętność sterowania jedna ręką 
Posługiwanie się trymerem depowera (kontrola mocy za pomocą trymera) 
Umiejętność chodzenia z latawcem 
Lądowanie i startowania latawca jako pilot z użyciem asystenta 
Teoria okna wiatrowego  

E.

Aktywowanie systemu bezpieczeństwa podczas pracy latawca 
Umiejętność samodzielnego lądowania latawca 
Pakowanie sprzętu 

 

Średniozaawansowany – Intermediate (Poziom 2 IKO)

Poziom dla osób, które nabyły już umiejętności z zakresu poziomu 1 i chcą kontynuować naukę. Podczas tego kursu rozpoczniesz najbardziej ekscytującą część kitesurfingu – pierwsze starty z wody i krótkie halsy w obie strony. 

Kurs pokrywa następujące punkty programu IKO: 

F. 

Umiejętność wejścia do wody i wyjścia z wody kontrolując latawiec 
Restartowanie latawca z wody 

G. 

Bodydragi – czyli nauka generowania mocy latawca oburącz oraz podążania za latawcem (spłynięcie z wiatrem przed siebie, bez deski) 
Bodydragi – czyli nauka generowania mocy po obu stronach okna wiatrowego – wykonywanie ruchu latawcem koniecznego do późniejszych startów z deską  

H. 

Bodydragi pod wiatr
Bodydragi z deską 
Akcja samo ratownicza i umiejętność składania latawca i zwijania baru (na płytkiej wodzie) 

I. 

Wprowadzenie do podstaw prawa drogi na wodzie 
Steady pull – czyli kontrola pozycji deski względem latawca przed wykonaniem ruchu koniecznego do startu z wody 
Starty z wody i przepłynięcie krótkiego dystansu w obie strony 

 

Samodzielny – Independent (Poziom 3 IKO) 

Umiejętności nabyte podczas tego kursu przygotują Cię na pływanie we wszystkich warunkach. Staniesz się niezależnym kitesurferem, a droga do kolejnego etapu – nauka tricków stoi przed Toba otworem. 

J. 

Umiejętność kontrolowanego zatrzymywania się 
Kontrolowanie prędkości jazdy poprzez krawędziowanie (nauka ostrzenia i odpuszczania krawędzi)

K. 

Umiejętność ostrzenia i pływanie pod wiatr 

L. 

Wykonywanie pierwszych zwrotów 

M . 

Nauka pływania na tzw. toe-side 
Zwroty przez toe-side 

N. 

Umiejętność samodzielnego startu latawca bez asystenta 
Akcja samo ratownicza, umiejętność składania latawca i zwijania baru na głębokiej

Zaawansowany - Advanced (Poziom 4 IKO)

1.

Skok prosty

2.

Zwrot z wiatrem

3.

Skok z grabem

4.

Podjęcie innego kitesurfera na wodzie

5.

Przetransportowanie innej deski na ląd

6.

Międzynarodowe znaki kitesurfingowe
Prawo drogi

7.

Sprzęt

8.

Pogoda i pływy

9.

Aerodynamika


Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - F.A.Q

1. Chciałbym się nauczyć kitesurfingu, jaki kurs mam wybrać by nauczyć się pływać i móc wypożyczać sprzęt?

Aby móc samodzielnie pływać i wypożyczać sprzęt musisz ukończyć co najmniej kurs IKO 1+2. Po tym kursie będziesz potrafił bezpiecznie posługiwać się latawcem oraz pływać w lewą i prawą stronę. Po ukończeniu tego kursu wystawiamy wam międzynarodową legitymację IKO, która certyfikuje wasze umiejętności oraz umożliwia wypożyczenie sprzętu oraz korzystanie z akwenów na całym świecie!

 

2. Chciałbym nauczyć się kitesurfingu, lecz nie wiem czy mi się spodoba – jaki kurs wybrać?

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest kurs IKO 1. Nauczysz się sterować latawcem oraz wykonywać tzw. body dragi czyli pływanie na brzuchu wykorzystując siłę latawca. Jeżeli ukończysz ten kurs z uśmiechem na twarzy to kolejnym krokiem będzie kurs IKO poziom 2

 

3. Co to jest IKO?

IKO czyli International Kiteboarding Organization (www.ikointl.com) to międzynarodowa organizacja kitesurfingowa. Zajmuje się ona szkoleniem instruktorów, opracowywaniem systemu szkolenia, jej legitymacje certyfikujące umiejętności są honorowane w szkołach i bazach na całym świecie. Instruktorzy EASY Kite Center posiadają uprawnienia instruktorskie IKO a po ukończeniu kursu otrzymasz od nas legitymację IKO.

 

4. Słyszałem że kitesurfing to bardzo łatwy sport, zapisałem się na kurs IKO 1+2, który trwa 8 godzin. Co jeśli zrealizuje program kursu szybciej? Czy godziny przepadają?

NIE. Jeżeli zrealizujesz program kursu szybciej, to w ramach pozostałych godzin nauczymy cię elementów z kursu IKO 3 takich jak pływanie na wiatr, zwroty czy próby skoków.


5. Ile muszę mieć lat by zacząć uprawiać kitesurfing?

W kitesurfingu nie ma limitów wiekowych!!! Ze względów bezpieczeństwa zalecane jest aby twoja waga przekraczała 40 kg oraz musisz potrafić pływać w pław. Najmłodsi kitesurferzy zaczynają w wieku nawet 7 lat najstarsi w wieku 65 lat, choć nie ma górnej granicy! W naszej szkole posiadamy specjalne małe latawce w rozmiarach 3.0 i 5.0 przeznaczone do nauki dzieci. Do kitesurfingu zachęcamy zarówno młodych jak i starszych wiekiem gdyż w tym sporcie nie ma granic!

 

6. W ile dni ukończę podstawowy kurs kitesurfingu IKO 1+2?

Wszystko zależy od warunków pogodowych. Do pierwsze dwie godziny to zajęcia na plaży z małym latawcem, do których nie potrzeba dużo wiatru. Zajęcia na wodzie odbywają się gdy wiatr wieje z siłą około 11 węzłów czyli słabe 4 Beauforty. Kurs IKO 1+2 trwa około 8 godzin, co przy dobrych warunkach wiatrowych jesteś w stanie ukończyć w około 3-4 wietrzne dni. Jest to optymalny, najlepszy dla kursanta, czas „przechodzenia” przez kurs. Można 8 godzinne szkolenie zrobić „na siłę” w 2 wietrzne dni ale wtedy kurs nie będzie tak efektywny.

 

7. W jakich godzinach będą odbywały się moje zajęcia?

Nasza szkoła pracuje od 9:00 do 19:00. Zajęcia ustalamy w oparciu o prognozę pogody i wasze preferencję. Jeżeli nie umówiliście się wcześniej z swoim instruktorem lub nie podaliście preferowanych godzin zajęć na dany dzień to zadzwonimy do was rano i poinformujemy o terminie zajęć.

 

8. Czy muszę wcześniej zarezerwować kurs?

Teoretycznie nie, możesz przyjść do nas i zapisać się w dniu kursu chociaż… może się zdarzyć że nie będzie miejsc lub rozpoczniesz zajęcia dnia następnego. Dlatego POLECAMY zarezerwować kurs wcześniej, dzięki temu:

 • możecie uzyskać zniżkę za wcześniejszą rezerwację
 • macie pewność że będzie dla was miejsce
 • możecie umówić się na konkretną godzinę w dniu przyjazdu na pierwsze zajęcia.
 • Jeżeli nie jesteście w stanie zarezerwować kursu wcześniej to postarajcie się zadzwonić dzień przed waszym przyjazdem, umówimy was na pierwsze zajęcia.


9. Gdzie zamieszkać na czas kursu?

Wszystko zależy od waszych wymagań. Polecamy wszystkim zakwaterowanie na terenie kampingu – jesteście zawsze na miejscu gdy „zawieje”, mieszkacie kilka metrów od wody oraz możecie cieszyć niepowtarzalnym surferskim klimatem życia na kempingu. Możecie zamieszkać zarówno w namiocie (cennik kempingu znajdziecie tutaj) jak i w naszych 4 i 5 osobowych przyczepach kempingowych (informacje tutaj). Osobom bardziej wymagającym polecamy kwatery w chałupach lub hotel Meridian (lista kwater tutaj).

Ogromnym plusem naszej szkoły jest to że mieścimy się na kempingu graniczącym z Chałupami, więc z kwatery lub hotelu dojdziecie do nas w kilka minut na pieszo. Unikniecie tym samym stania w korkach, co na Półwyspie w sezonie letnim jest bardzo częstym zjawiskiem.

 

10. Moje dzieci chciały by nauczyć się kitesurfingu. Niestety nie mogę jechać z nimi do Chałup, a boję się puścić je same, czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Oczywiście JEST! Przez całe wakacje prowadzimy obozy kitesurfingowe i windsurfingowe dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Młodzież mieszka w przyczepach kempingowych lub namiotach na terenie naszej bazy i jest przez 24 godziny pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Dodatkowo na takim obozie uczestnik ma zagwarantowane codziennie 4 godziny zajęć z kitesurfingu (lub innych sportów w przypadku braku wiatru) oraz 3 posiłki w restauracji na terenie kempingu. Co roku w naszej bazie właśnie taką formę szkolenia wybiera większość młodych ludzi.

Więcej informacji na temat obozów znajdziecie tutaj.

 

11. Który kurs lepiej wybrać – grupowy czy indywidualny?

Zarówno jeden i drugi rodzaj kursu ma swoje wady i zalety. Kurs indywidualny trwa mniej godzin, lecz podczas niego nie musicie zmieniać się z partnerem i czekać aż on wykona ćwiczenie. Kurs grupowy trwa dłużej, lecz ćwiczenia wykonujecie na zmianę, podczas gdy partner was asekuruje, obserwuje i analizuje wasze błędy. Dodatkowo podczas szkolenia w grupie motywujecie się nawzajem i macie możliwość dokładnego „zwizualizowania” danego ćwiczenia. Szkolenie grupowe jest tańsze. Podsumowując jeżeli przyjeżdżacie ze znajomymi proponujemy wam szkolenie grupowe, mimo przerw na ćwiczenia partnera jest ono bardzo efektywne. Jeżeli macie mało czasu i cierpliwości wybierzcie szkolenie indywidualne.

 

12. Po co uczymy się na początku pływać z latawcem bez deski (body dragi) a dopiero potem uczymy się pływać na desce. Czy to nie strata czasu?

Nie. Body dragi to bardzo ważny element szkolenia kitesurfingowego. Po pierwsze są one bardzo istotną umiejętnością, którą ze względu na bezpieczeństwo musi opanować każdy kitesurfer. Dzięki body dragom dopłyniemy do zgubionej deski lub wrócimy do brzegu w sytuacji awaryjnej. Ponadto podczas ich nauki trenujecie panowanie nad latawcem, do tego stopnia że po opanowaniu wszystkich body dragów potraficie nim sterować bez patrzenia w niebo. Umożliwia to przejście do dalszych ćwiczeń czyli startów z deską.

 

13. Kiedy kupić swój sprzęt – przed czy po kursie? W waszej ofercie jest 15% zniżki za szkolenie na własnym sprzęcie. Czy warto?

Zdecydowanie lepiej nabyć sprzęt PO kursie. Szkoląc się w EASY SURF macie możliwość przetestować podczas nauki różne rodzaje latawców co umożliwi wam wybór latawca dla siebie. Poza tym nie warto uczyć się na własnym sprzęcie – pierwsze godziny z latawcem to częste uderzanie nim o wodę, dlatego lepiej dla was zużywać nasz sprzęt.

 

14. Ukończyłem kurs, chciałbym kupić sprzęt dla siebie, co mam wybrać?

Po pierwsze zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM dla kupujących, wyjaśni on wiele twoich wątpliwości. Następnie skontaktuj się z nami, prowadzimy jeden z największych sklepów wind&kite surfingowych w Polsce, na pewno znajdziemy coś na twoją kieszeń i pomożemy dobrać sprzęt pod ciebie.

 

15. Co daje mi wakeboarding? Czy warto wybrać się na niego w ramach kursu czy lepiej poczekać na wiatr?

Wakeboarding to sport bardzo zbliżony do kitesurfingu. Pływamy na takiej samej desce, różnicą jest napęd – w kitesurfingu ciągnie nas latawiec, w wakeboardingu motorówka. Wake to świetna wprawka do kitesurfingu. Technika startu z wody jest niemalże identyczna jak technika startu z latawcem. Ponadto podczas pływania oswajamy się z deską i wiemy jak się na niej ustawić gdy już wystartujemy.

Zapoznaj się z warunkami uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez EASY SURF Chałupy 6

 

1. Warunkiem przystąpienia do szkolenia windsurfingowego lub kitesurfingowego jest wypełnienie formularza zapisowego, podpisanie oświadczenia oraz zapoznanie się z niniejszym regulaminem.

2. Dla potwierdzenia rezerwacji konieczna jest wpłata zadatku. W przypadku rezygnacji z dokonanej rezerwacji wystawiony zostaje voucher na kwotę zadatku, możliwy do wykorzystania na dowolną usługę szkoły, w innym wybranym terminie. Nie ma możliwości zwrotu zadatku.

3. Kurs jest płatny z góry pierwszego dnia. W przypadku wcześniej zarezerwowanego kursu dopłata do zadatku następuję w dniu rozpoczęcia szkolenia.

4. Kursant zobowiązany jest do przychodzenia na zajęcia 20 minut przed umówioną lekcją.

5. Kursant zobowiązany jest do umówienia się na kolejne zajęcia z instruktorem w biurze.

6. Lekcja może być odwołana przez kursanta co najmniej na 2 godziny przed zaplanowanym czasem, w przeciwnym razie będzie ona normalnie płatna.

7. Niewykorzystane godziny zajęć, wynikające z braku warunków szkoleniowych, można wykorzystać w innym dowolnym terminie – zasada ta nie dotyczy windsurfingowych kursów grupowych, kursów wind&kite oraz obozów studenckich i młodzieżowych.

8. Szkoła EASY SURF Chałupy 6 nie gwarantuje dowozu kursantów w miejsce zajęć. W przypadku zajęć prowadzonych na innych spotach niż kemping Chałupy 6, kursant zobowiązany jest dojechać samodzielnie na miejsce zajęć.

9. W przypadku co najmniej trzykrotnego odwołania wcześniej umówionych zajęć spowodowanego czynnikami innymi niż warunki pogodowe, odwołanie kolejnych zajęć z tego samego powodu skutkować będzie naliczeniem opłaty anulacyjnej w wysokości 50% zamówionej lekcji.

10. Zabrania się uczestnikowi szkolenia udziału w zajęciach w stanie po spożyciu alkoholu lub innego podobnie działającego środka (środków odurzających) oraz przyjmowania tego typu środków podczas szkolenia.

11. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do stosowania kamizelki asekuracyjnej oraz kasku ochronnego (stosowanie kasku dotyczy tylko kitesurfingu) niezależnie od wieku oraz poziomu zaawansowania.

12. Uczestnik szkolenia może wykonywać jedynie ćwiczenia zatwierdzone przez instruktora. Odmowa wykonywania ćwiczeń zalecanych przez instruktora następuje na wyłączne ryzyko uczestnika szkolenia.

13. W przypadku niedyspozycji lub ograniczeń uczestnik szkolenia jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania instruktora, który zobowiązany jest przerwać zajęcia.

14. Uczestnik kursu zobowiązany jest sprawdzić, czy sprzęt dostosowany jest do jego umiejętności oraz czy jest sprawny technicznie.
W przypadku zauważenia jakiejkolwiek nieprawidłowości lub problemu technicznego kursant zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym fakcie instruktora lub innego pracownika EASY SURF Chałupy 6.

15. Uczestnik kursu jest bezwzględnie zobowiązany do każdorazowego informowania o wejściu na wodę i powrocie na ląd instruktora lub pracownika EASY SURF Chałupy 6. W przypadku zaniedbania tego obowiązku uczestnik może zostać obciążony kosztami nieuzasadnionej akcji poszukiwawczej.

16. Z chwilą otrzymania przez uczestnika szkolenia sprzętu, ponosi on materialną odpowiedzialność za jego zgubienie lub zniszczenie wynikające z zastosowania niezgodnego z przeznaczeniem.

17. Szkoła EASY SURF Chałupy 6, jej pracownicy oraz instruktorzy nie ponoszą odpowiedzialności za odniesione przez uczestników szkolenia w trakcie zajęć szkody na osobie i szkody rzeczowe, które nie wynikają z ich zawinionego działania lub zaniechania, w szczególności spowodowane zostały niestosowaniem się przez uczestników szkolenia do postanowień niniejszego regulaminu lub do poleceń instruktora.

18. Na okres trwania szkolenia, każdy kursant zobowiązany jest do samodzielnego ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków, kontuzji i ich następstw powstałych podczas zajęć.

19. Uczestnictwo osób niepełnoletnich w szkoleniach organizowanych przez EASY SURF Chałupy 6 możliwe jest w przypadku pełnej akceptacji niniejszego regulaminu przez rodzica lub prawnego opiekuna. Na rodzicu lub prawnym opiekunie spoczywa obowiązek ubezpieczenia nieletniego od następstw nieszczęśliwych wypadków i kontuzji powstałych podczas zajęć.

 

20. Kursant jest zobowiązany do poinformowania pracownika biura szkoły i instruktora o ewentualnych problemach zdrowotnych (np. padaczka) oraz przebytych kontuzjach.

21. Reklamacji można dokonać w ciągu 7 dni od zakończenia szkolenia/ wypożyczenia, wyłącznie drogą elektroniczną na adres: chalupy@easy-surf.com.

22. Zwrotu równowartości wynikającej z uwzględnionej reklamacji EASY SURF dokonuje wyłącznie w formie przelewu na rachunek bankowy, wskazany przez kursanta, w ciągu 14 dni kalendarzowych, liczonych od momentu rozpatrzenia reklamacji.

23. Wszystkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni kalendarzowych od momentu ich otrzymania na adres mailowy.

Oświadczam, że  w pełni zapoznałem się i akceptuję powyższy regulamin.     

Dane rejestrowe i biuro całoroczne firmy:

EASY SURF Michał Lussa
ul. Akacjowa 7/2, 62-070 Dąbrówka
NIP: 5562588001
REGON: 364415800

Zobacz co Cię czeka!

Na co jeszcze czekasz?


Zadzwoń! +48 513 020 574

Formularz kontaktowy

Newsletter


Opinie Klientów

Back to Top